Prosinec 2018

PF 2019

21. prosince 2018 v 20:22 | Petr Štolfa |  Písmenkování
Moji čtenáři.
Pravidelní, i ti co přicházíte jen náhodou.
V čase slavnostním a veselém, který právě přichází, ale i v dalších dnech všedních, mnohdy nelehkých, vám přeji prožít takový život ve kterém budete vy alespoň spokojeni, když ne přímo šťastni, a lidé na kterých vám záleží ho dokáží přijmout.


181209 Židlochovice

9. prosince 2018 v 20:34 | Petr Štolfa |  Bylo
Před dnešní jízdou, jsem po ranním pohledu z okna, chtěl na sebe navléct místo větrovky raději pláštěnku. Opětovný pohled před odjezdem mě ale přesvědčil, že tato výzbroj nebude nutná.
Roman a jsme za cíl dnešní jízdy zvolili židlochovický Pavír. Ale protože v případě našich jízd je cílem vlastní cesta, nebylo až tak rozhodující, že ve jmenované hospodě jsme jako vždy našli přístřeší nejen my ale i naše kola.

Bylo fajn.

Trasa:


181205 Prosincová noční cyklojízda

5. prosince 2018 v 21:58 | P.Š. |  Bylo
Kolistky a kolisté

Prosincová noční cyklojízda, jako vždy konaná první středu v měsíci, tentokrát vyšla na 5.12.2018.
Poslední jízda tohoto roku. Jedna byla svítivější než druhá. Občas, stejně jako dnes jsem nevyčkal konce. Zúčastnil jsem se ale všech a tak jsem plán splnil na sto procent. Úderníkem stovku překračujícím jsem se nestal jen proto, že to opravdu nešlo.

Bylo fajn. Dnes i celý rok.

Moje kratší trasa:


181201 Cesta do bitvy

1. prosince 2018 v 17:08 | Petr Štolfa |  Bylo
Stejně jako roky minulé i tento rok byla organizátory připomínána bitva u Slavkova z roku 1805.
Loni jsem pohled na hraný masakr pro nedostatečnou výbavu vzdal.
Letos jsem se připravil důkladně. Obě brašny jsem naložil nezbytnými i zbytnými věcmi, tak abych přežil nejen bitvu, ale i mnoho let trvající nouzi v kraji zdecimovaném válkou.
Bitva se ale konala opět bez mé účasti, protože Roman a jsme nakonec místo břečky na silnicích zvolili raději bělostný sníh na stezce.
Výlet jsme zkrátili, protože o několik málo stupňů odchýlený zadní blatník Romanova kola způsobil, že Roman přestal sedět v suchu.
Mimo termosky s čajem, jsem nakonec z vezeného proviantu nic nepoužil, přesto:

Bylo fajn.

Trasa:
Fotky: