Přejezd

24. října 2017 v 17:46 | Petr Štolfa |  Písmenkování
Řidič autobusu, přesto že na železničním přejezdu svítila výstražná světla, se dostal se svým vozem mezi spouštějící se závory. Nezaváhal, závoru přerazil, a z přejezdu odjel.
Závora je pro tuto situaci dimenzována. Překonat ji co nejrychleji silou, je v tomto případě jediné rozumné řešení.
Volám: "Nazdar, hurá a sláva!"

Internet je plný videi, kdy řidič ve stejné situaci zastaví a stojí, vystoupí a sám, nebo za pomocí dalších idiotů závoru zvedá, ve snaze nepoškrábat si autíčko a nedostat pokutu, bez ohledu na to, že riskuje život svůj i jiných. Někdy to dopadne i dobře, mnohdy velice šeredně.

Je to sice pro mnohé nepřijatelná představa, ale člověk musí za své skutky nést zodpovědnost.
Bohužel škoda vzniklá přeražením několika prken a poškrábáním autobusu byla odhadnuta na 25 000 Kč. Tedy nikoliv přestupek, ale trestný čin.
Bude pravděpodobně i soud. Ve hře je asi i obecné ohrožení. To samozřejmě nelze dopředu říci, zvláště uvážíme-li skutečnost, že platí: Dva právníci, tři názory.

Podle mě muž za volantem pochybil. Pochybil, ale jistě i se značnou dávkou štěstí, své pochybení napravil.
Polák s kamionem také pochybil, ale pochybení nenapravil. Závoru patrně poškodit nechtěl a tak raději trpělivě čekal na náraz Pendolína.

Bojím se, pokud bude autobusák odsouzen, že řidiče blbce kauza utvrdí v názoru, že je lepší dál riskovat životy, než přijmout s lehce poškozeným autem mírnější postih, který se přežít nesporně dá.

Obrázek stažen z internetu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama