Eurokadibudka

23. března 2017 v 1:26 | Petr Štolfa |  Písmenkování
Moje žena je odkázaná na invalidní vozík. Dveře Invalidních WC bývají nyní osazeny kováním, které lze otevřít euroklíčem. Potud myšlenka i provedení dobré. Klíč, který člověk nafasuje na úřadě, funguje ve všech kadiprostorech asi v rámci celé EU.
Troufám si ale tvrdit, že mi všichni dáte za pravdu, že člověk chce být v těchto prostorách nerušen.
Tuto myšlenku ale ne zcela sdílel konstruktér výše zmíněného kování, protože zevnitř uzavřený prostor může další vlastník euroklíče otevřít.
Zbývá tudíž jediné, konat, a zároveň hlídat.
Napadá mě ještě možnost v pravidelných intervalech hlasitě křičet: "obsazeno", ale to se mi zdá poněkud nepohodlné.
Chápu, že člověk uvnitř může být náhle indisponován, a potom nastane nutnost mu pomoci zvnějšku, bez ohledu na společenská pravidla.
Ale přesto.
Politický špatné, totalitní, jistě i neekologické kování, pro tyto prostory mělo jednoduché zařízení. Červený segment signalizoval zvenku uzavření, a tudíž i nežádoucí vstup dovnitř, bílý segment se objevil vždy pokud bylo volno. Jednoduché, jednoznačné. I já, jako malý hoch, jsem nelomcoval klikou, bylo-li červeno.

Přemýšlím, není-li to záměr.
Všemocní nadlidé z evropského parlamentu, se snaží postupně kontrolovat vše. Rozlohu vinic, i počet nových spoluobčanů z nichž někteří přemýšlejí nad tím, že nám uříznou hlavu.
Že by pro začátek došlo na monitoring toho, co činíme tam, kam i císař pán chodil pěšky?
Co myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama