Tolerance

28. září 2016 v 14:21 | Petr Štolfa |  Písmenkování
Kolistky a kolisté

V době, kdy jsem častěji absolvoval společně s jinými mě neznámými jezdci hromadné cyklistické akce jsem zažil mladého, trošku rozhněvaného muže líčícího nepřekonatelné problémy s bruslaři na cyklistických stezkách. Všechna moudra si nepamatuji. V paměti mi zůstal jen jeho jednoznačný a kategorický závěr, že bruslaři na stezky pro cyklisty nepatři. Zavazí, zdržují, prostě fuj. Pryč s nimi, nejlépe na samostatnou stezku pro bruslaře, nebo lépe někam do rezervace.

Nemohl jsem si nevzpomenout na jednu siláckou řeč u piva. Řeč chlapíka, líčící jeho údajně pravidelně prováděný očistný akt spočívající v otevření dveří u auta a srážení obtížného hmyzu - cyklistů se silnic.

Představuji si idylické nedělní odpoledne na bředu řeky Svratky. Po pěti samostatných souběžných komunikacích se pohybují cyklisté, bruslaři, jezdci na koloběžkách, maminky s kočárky, a na poslední s nich si svižně vykračují čiperní důchodci s batůžky na zádech.

Ale nic není dokonalé, maminka s bruslemi na nohou a s potomkem v kočárku váhá…

Asi bude něco na tom, že lidé se nedělí na chodce, motoristy, bruslaře, rybáře, cyklisty, blondýny, brunety, Američany, Rusy ale pouze na sebestředné blbce a tolerantní neblbce.

Pokud se pokusíme vzájemně se chápat, bude fajn.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva | Web | 29. září 2016 v 15:38 | Reagovat

Kdyby to tak bylo, bylo by na světě o mnoho lépe....jenže, zatím to nefunguje, stále jsme rozdělení, stále jsme rozdělení...

2 Petr Štolfa | 29. září 2016 v 18:22 | Reagovat

Sylvo,
odhaduji zastoupení destruktivních blbců v populaci do 20ti %. Mohlo by to být i horší. :-)
Díky za komentář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama