160528 Signálka

30. května 2016 v 23:45 | Petr Štolfa |  Bylo
Kolistky a kolisté,

v sobotu 28.05.2016 pojedu po bývalé signálce podél hranic s Rakouskem,z Hrušovan do Břeclavi.
Cesta je asfaltovaná a vede po strážní cestě u bývalých zátarasů, nebo po méně frekventovaných silnicích. Ćást u Jevišovky, kterou jsem nedávno prošel, je opravená včetně mostu, a dá se předpokládat, že obdobná situace bude i jinde.
Podle času který budeme mít před Břeclavi, můžeme město objet po zelené turistické značce přes Pohansko.
Kdo máte chuť, pojeďte se mnou, rád vás uvidím.
Bude fajn.

A jak bylo?
U vlaku jsme se sešli Jirka, Honza, a já. Pravda, Honza nevzrušeným krokem dorazil takřka až v okamžiku určeného odjezdu vlaku, ale nastoupili jsme všichni.
Po opravené signálce jsme dojeli do Březí, kde na nás čekali Růženka a Míra. Elektrokolo, které Míra sedlá, se mi zdálo nekalým konkurentem, ale když kontakt zazlobí, a je nutné vést nepracující nadváhu stroje, je Mírův výkon obdivuhodný. Po obědě v Sedlci se Růženka s Mírou vrátili zpět k autu, a my jsme pokračovali dál v cestě.
Stárnou nejen lidé ale i mapy. Podle té moji z roku 1997 jsme neplánovaně dorazili do Rakouska. Zdravotně nepojištěni, jsme zemi raději stejnou cestou rychle opustili.
Jirka s Honzou svižným přesunem po silnici z Valtic pokračovali přímo do Břeclavi, a já, kterému se nechtělo zkrátit si krásný den, jsem si cestu prodloužil lesem.
Bylo fajn.

Trasa:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama